Úvodní stránka
Doporučení
Nejčastější otázky

Naše doporučení

Dříve než si požádáte o jakoukoliv půjčku, zamyslete se nad následujícím doporučením.

Rozmyslete se zda půjčku opravdu potřebujete

Zamyslete se nad tím, zda jste opravdu v situaci, kdy půjčku nezbytně potřebujete. Nepůjčkujte si na věci a služby, které nemusíte nutně vlastnit a využívat. Nepůjčujte si například na dovolenou nebo luxusní oblečení. Spočítejte si své měsíční výdaje a příjmy, zda máte prostor pro splácení půjčky. Předejdete tak možným komplikacím v případě Vaší neschopnosti splácet.

Důkladně se seznamte s podmínkami půjčky

Pokud máte možnost, zvolte seriózního a známeho poskytovatele a využijte takovou půjčku, která Vám umožní měnit výši splátek dle Vaší aktuální situace. Zjistěte si celkové náklady půjčky jako jsou poplatky a úroky, pozor na sankční pokuty. Důkladně si prostudujte smlouvu o půjčce. Nikdy nesplácejte půjčku další půjčkou, zkuste problém vyřešit konsolidací půjček. Pojistěte se pro případ, že nebudete moci půjčku splácet například při ztrátě zaměstnání, nebo při pracovní neschopnosti.V jakých situacích si raději nepůjčit?

Půjčky jsou dostupnější než kdy jindy a mnohdy si můžete sjednat i více půjček současně od různých bank či nebankovních společností. Není však rozumné zbytečně se zadlužovat, zvlášť když někteří nemají finanční sebekázeň. V jakých situacích si raději nepůjčit?


Publikováno 27.2.2013
| Úvodní stránka | O nás | Doporučení | Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2009 - 2024, SIALINI, spol. s.r.o.
Informační webo půjčkách. Nejsme poskytovtelem půjčky.