Úvodní stránka
Doporučení
Nejčastější otázky

Zásady pro použití kreditní karty

Skoro každý dnes má kreditní či jinou platební kartu, ta může svému majiteli velmi zpříjemnit a zjednodušit život, ale může být také zdrojem problémů, pokud ji nepoužíváte správně.

Nákup kreditní kartou je forma půjčky, kdy v podstatě čerpáte ihned krátkodobou půjčku, která jednou musí být splacena. Měli by jste tedy dodržovat podobná pravidla, jak při nakládání s půjčkou. Na co se tedy zaměřit?

Výběry s bankomatu jsou drahé

Nákupy na kreditní kartu jsou v pohodě, ale výběr z bankomatu se vám pěkně prodraží. Karta by nikdy neměla sloužit jako nástroj výběru hotovosti. Banka si za výběr vybere poplatek a ta transakci prodraží.

Dodržujte termín splacení

Jednu za měsíc vám příjde výpis ke kartě, kde vidíte všechny transakce a také informaci o tom, do kdy a kolik je třeba zaplatit.

Seznamte se z bezúročným obdobím - alias půjčka ihned zdarma

U karty funguje kouzelné období, během kteréh v podstatě máte půjčku zdarma. Liší se od vydavatele karty, ale běžně je to okolo až 50 dnů – zde záleží kdy nakoupíte a kdy chodí výpisy. Pokud splatíte dluh do tohoto limitu, nebudete platit úroky z půjčky. Po překročení už vám úroky naskakují a jsou nemalé.

Bonusy a výhody

Spousta karet na našem trhu nabízí zajímavé bonusy a výhody za platbu kartou. Vynikající je vrácení části platby z transakce zpět. Například můžete dostat 2 procenta ze zaplacené ceny zpět. Pokud pravidelně nakupujete, tak za nějaký čas to může hodit pěknou částku. Další bonusy jsou různé slevy na zboží či jiné benefity.

Měli by jste znát obchodní podmínky

Pokud používáte kartu, seznamte se s obchodníma podmínkami za co platíte, kdy budete za něco penalizování a za jakých podmínek dostanete bonus. Jedině pak bude kreditka pro vás přínosem a něco na ni vyděláte.


Publikováno 9.12.2017
| Úvodní stránka | O nás | Doporučení | Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2009 - 2024, SIALINI, spol. s.r.o.
Informační webo půjčkách. Nejsme poskytovtelem půjčky.