Úvodní stránka
Doporučení
Nejčastější otázky

Naše doporučení

Dříve než si požádáte o jakoukoliv půjčku, zamyslete se nad následujícím doporučením.

Rozmyslete se zda půjčku opravdu potřebujete

Zamyslete se nad tím, zda jste opravdu v situaci, kdy půjčku nezbytně potřebujete. Nepůjčkujte si na věci a služby, které nemusíte nutně vlastnit a využívat. Nepůjčujte si například na dovolenou nebo luxusní oblečení. Spočítejte si své měsíční výdaje a příjmy, zda máte prostor pro splácení půjčky. Předejdete tak možným komplikacím v případě Vaší neschopnosti splácet.

Důkladně se seznamte s podmínkami půjčky

Pokud máte možnost, zvolte seriózního a známeho poskytovatele a využijte takovou půjčku, která Vám umožní měnit výši splátek dle Vaší aktuální situace. Zjistěte si celkové náklady půjčky jako jsou poplatky a úroky, pozor na sankční pokuty. Důkladně si prostudujte smlouvu o půjčce. Nikdy nesplácejte půjčku další půjčkou, zkuste problém vyřešit konsolidací půjček. Pojistěte se pro případ, že nebudete moci půjčku splácet například při ztrátě zaměstnání, nebo při pracovní neschopnosti.



V jakých situacích si raději nepůjčit?

Půjčky jsou dostupnější než kdy jindy a mnohdy si můžete sjednat i více půjček současně od různých bank či nebankovních společností. Není však rozumné zbytečně se zadlužovat, zvlášť když někteří nemají finanční sebekázeň. V jakých situacích si raději nepůjčit?


Publikováno 27.2.2013
| Úvodní stránka | O nás | Doporučení | Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2009 - 2019, SIALINI, spol. s.r.o.
Informační webo půjčkách. Nejsme poskytovtelem půjčky.