Úvodní stránka
Doporučení
Nejčastější otázky

10 rad pro správný výběr půjčky

Před jakýmkoliv sjednáním půjčky je dobré si pečlivě vybrat. Nepoctiví lidé se najdou všude a mají úspěch hlavně u lidí, kteří jsou v tíživé finanční a životní situaci. Problémům předejdete tak, že se budete ohledně půjček vždy dostatečně informovat a neskočíte na první zdánlivě výhodnou nabídku. Níže se můžete dočíst, na co si u výběru půjčky dávat velký pozor.

1. Najděte si prověřeného poskytovatele

První zásadní radou je, půjčit si u prověřené společnosti. Zkuste banky - pokud neuspějete tam, informujte se u velkých zavedených nebankovních společností s historií. U těch je riziko neseriózního jednání nejmenší.

2. Zjistěte vše o půjčce

Nejvíce informací o půjčce získáte osobním rozhovorem. Pokud nemáte čas dojít na pobočku, nastudujte si vše o půjčce z internetových stránek. Nebo můžete zavolat na infolinku a na konkrétní otázky se zeptat přímo operátora.

3. Projděte reference společnosti

Internet je plný různých diskuzí a poraden o společnostech, které půjčky poskytují. Z těchto se nejlépe můžete dozvědět, jak jednali s konkrétními žadateli o půjčku před vámi, zda dodrželi vše co měli.

4. Pročtěte si pečlivě smlouvu

Zásadní radou je dobré porozumění smlouvy o půjčce. Tam se totiž dozvíte vše – jaké jsou podmínky pro uzavření, kdy a kolik budete splácet včetně sankcí v případě, že splácet nebudete anebo budete chtít splatit půjčku předčasně. Pokud máte pochybnosti, ptejte se a jestli si nebudete jistí korektností smlouvy, určitě stojí za to, konzultovat ji s právníkem.

5. Všímejte si skrytých poplatků

Smlouva by měla být především krátká a výstižná. Pozor na několika stránkovou smlouvu, kde jsou psané odstavce malým písmem. V těch se mnohdy skrývají různé další poplatky a sankce. A toto někteří zneužívají. Ví totiž že pročítat dlouhé smlouvy se nikomu chtít nebude.

6. Nikdy neplaťte poplatky předem

Vyřízení a podání žádosti je u seriozních firem vždy zdarma. Vše je rozloženo do pravidelných splátek. Neunáhlete se a neplaťte nic předem. Může se stát, že žádost nikdo nevyřídí a vy budete bez peněz.

7. Pozor, nevolejte na placené číslo

Vyřízení půjček je dnes zrychleno na podání přes internet nebo telefonicky. Najdou se i tací, kteří tuto situací zneužívají a vylepují různě letáčky s reklamou na půjčku s vyřízením telefonicky. Pozor na ně! Jde vždy o linky zpoplatněné vysokou částkou. U vyřízení je hovor uměle protahován a neustále přepojován.

8. Splácejte vždy včas a řádně

Než si půjčíte jakýkoliv obnos peněz dobře zvažte, v jaké jste situaci. Zda budete mít pravidelně na zaplacení splátky. A nejen to, vždy vám musí zbýt peníze na bežný provoz domácnosti.

9. Pojistěte se před nenadálými situacemi

Doporučujeme si k půjčce, hlavně pokud je s delší dobou splatnosti, uzavřít také pojištění schopnosti splácet. Nikdy nevíte, zda neonemocníte nebo přijde situace, která vás vyřadí z pracovního procesu na delší dobu.

10. Když to není nutné, nepůjčujte si

Naše poslední rada je, aby jste dobře zvážili a zanalyzovali vaši finanční situaci. Před uzavřením půjčky zvažte všechny její výhody a nevýhody, všechna pro a proti. Nepůjčujte si na rozmary a na věci které hned vyjdou z módy, ať se nedostanete do věčného kolotoče půjček a složitého splácení.


Publikováno 3.7.2017
| Úvodní stránka | O nás | Doporučení | Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2009 - 2024, SIALINI, spol. s.r.o.
Informační webo půjčkách. Nejsme poskytovtelem půjčky.