Úvodní stránka
Doporučení
Nejčastější otázky

Půjčky pro důchodce

Jste-li důchodce a potřebujete si půjčit, máte několik možností. Zatímco v minulosti byly půjčky pro důchodce záležitostí především nebankovních společností a obvykle s ručením nemovitostí, dnes je situace pro důchodce mnohem přijatelnější. Je to dáno zvyšujícím se průměrným věkem, díky čemuž jsou půjčky dostupné pro důchodce i seniory ve vyšším věku. Doporučujeme žádat v první řadě u bank a až poté se se žádostí o půjčku obrátit na nebankovní sektor.

Bankovní půjčky

Dříve bylo problematické půjčku pro důchodce u banky vyřídit, ale dnes to již nemusí znamenat problém. I lidé pobírající důchod mohou v bance uspět s žádostí o spotřebitelský úvěr na cokoliv. Banka zkoumá především schopnost splácet a bonitu klienta. Pokud tedy znají historii účtu a prokáže se, že jde o klienta s dobrou platební morálkou, vyřízení půjčky nic nebrání. Důchodci si mohou vylepšit bonitu také přivýdělkem nebo prací na zkrácený úvazek. Každá žádost je ovšem posuzována individuálně.

Nebankovní půjčky

Řada nebankovních společnosti poskytuje půjčky pro důchodce s možností vyřízení online přes internet. Jde o rychlé krátkodobé půjčky, které lze vyřídit jednoduše a peníze jsou po schválení okamžitě převedeny na účet, i do 15 minut. Půjčit si větší částku nebývá problém a některé společnosti akceptují jako zdroj příjmu i vdovský nebo sirotčí důchod. Ale v těchto případech už budou požadovat nejspíše určitou formu zajištění půjčky. Důchodci tedy mají možnost získat běžné nebankovní úvěry za stejných podmínek, jako lidé pracující.

Kde lze vyřídit půjčku pro důchodce

Pokud si chcete půjčit a jste důchodce, bude úspěšné schválení žádosti o půjčku záviset na vaší bonitě a určitou měrou na vašem věku. Pobíráte-li pravidelně důchod v dostatečné výši, máte šanci na půjčku od bank i nebankovních společností.


Publikováno 21.11.2017
| Úvodní stránka | O nás | Doporučení | Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2009 - 2024, SIALINI, spol. s.r.o.
Informační webo půjčkách. Nejsme poskytovtelem půjčky.